sobota, 7 października 2017

Już 8 października w Stegnie Malborskie Morsy rozpoczynają sezon zimnych kąpieli!



Robi się coraz chłodniej, nic zatem dziwnego że Malborskie Morsy już w niedzielę 8 października rozpoczną sezon zimnych kąpieli.
Organizatorzy wszystkich zainteresowanych tym wydarzeniem zapraszają na plażę w Stegnie o godzinie 12.00.
Oczywiście bez względu na pogodę ☀☁



piątek, 6 października 2017

Patryk Paziak wygrał VIII Turniej z cyklu Grand Prix Malborka w szachach, 5 października 2017

Malbork, dzielnica Wielbark
Po raz kolejny nie dał najmniejszych szans swoim przeciwnikom Patryk Paziak. Wygrał wszystkie partie (7 rund tempem 10 minut) i z ogromną przewagą prowadzi w klasyfikacji ogólnej.
Turniej jak zwykle sędziował: Marek Dackiewicz.


MTytNazwisko ImięELORankPkt.MBch.Bch.WinsProg.
1IPaziak, PatrykB 195620007.019.5027.50728.0
2IDackiewicz, MarekB 174020005.021.0031.00523.0
3IIKwiatkowski, MateuszB 167618005.018.5027.50520.0
4IIGurbowicz, JózefB 162618005.017.5024.50518.0
5IIIWysocki, RyszardB 140916004.021.5030.00418.0
6IVNowaliński, Andrzej014004.019.5028.50417.0
7IIGiętkowski, GrzegorzB 146118004.015.5021.50413.0
8IIIGałązka, Julia014004.015.0021.50412.0
9IIIKussowski, Andrzej016004.012.5017.50412.0
10IIIMagiera, KosmaB 110416003.521.5028.00314.0
11IIKałużny, KrzysztofB 167518003.520.5029.50318.0
12IWojszkun, TadeuszB 162520003.021.0029.50315.0
13IVKrawczenko, Michał014003.019.0026.00315.0
14IIJenczelewski, KarolB 122618003.018.0026.50310.0
15IIIMagiera, ArturB 106916002.017.5024.0028.0
16IVSpich, JanuszB 131714002.016.0021.50210.0
17
Przywarski, Kacper010002.012.5018.0016.0
18
Okruciński, Kacper010001.015.0020.5004.0
19VLinkowski, Adam012001.013.5018.5003.0

sobota, 30 września 2017

W Malborku kaktusy kwitną na trawniku!

Spacerując ulicami Malborka można się natknąć na takie widoki:


I nie jest to fotografia wykonana w przydomowej szklarni czy na oszklonej werandzie tylko ... 


Jest to zdjęcie kaktusa ustawionego na betonowym koszu na trawniku jednego z bloków na osiedlu Południe.



Wśród wypielęgnowanych iglaków dobrze wpasował się kolczasty kaktus 🌵


W chwili obecnej kwiatów było pięć i macie je na zdjęciach. 


Prawda jakie piękne?

środa, 27 września 2017

Od 1 października 2017 nocna i świąteczna przychodnia będzie mieścić się w Szpitalu w Malborku

Już tylko do końca września mieszkańcy Malborka i pozostałych miejscowości z terenu naszego powiatu będą mogli skorzystać z pomocy nocnej i świątecznej przychodni AWIP przy ulicy 500-lecia.
Od pierwszego października obowiązki przejmuje Szpital im. dr Jadwigi Obodzińskiej- Król na ul. Armii Krajowej 105/106 w Malborku.

Nocna przychodnia mieścić się będzie na zapleczu budynku szpitalnego, w miejscu gdzie funkcjonują poradnie.   
Szukać tam będą mogli pomocy pacjenci w dni wolne od pracy i w porze nocnej sytuacjach niezagrażających życiu lub w ciężkim stanie zdrowia.


środa, 13 września 2017

Open Air Day 2017 na lotnisku wojskowym w Krasnołęce - 16 września 2017



W najbliższą sobotę 16 września na lotnisku wojskowym w Krasnołęce odbędzie się Open Air Day 2017.

Najważniejsze punkty programu:

9.00 - otwarcie bramy lotniska 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego

10.00 - pokaz musztry paradnej w wykonaniu orkiestry wojskowej z Elbląga

10.30 - występ Zespołu Pieśni i Tańca "Malbork" z Klubu 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego

11.00 - pokazy lotnicze:
- TS-11 Iskra
- formacja 3x AT3
- szybowiec z Aeroklubu Elbląskiego
12.30 - 14 występy zespołów

14.00 - pokazy lotnicze:
- TS-11 Iskra
- formacja 3x AT3
- Su-22 Demo Team
- MiG 29 z 22 BLT
- szybowiec z Aeroklubu Elbląskiego

16.30 - oficjalne zakończenie Open Air Day 



sobota, 19 sierpnia 2017

Drób skażony fipronilem trafił do Malborka i Sztumu!

To nie są dobre wiadomości 😣

Jak poinformował Główny Inspektorat Weterynarii do obrotu detalicznego w Malborku i Sztumie trafiło skażone drobiowe mięso zawierające fipronil. Substancja ta jest szkodliwa dla człowieka i negatywnie wpływa na pracę nerek i wątroby.

Skażona partia mięsa dotarła do Polski pod koniec lipca. Kiedy trafiła do Malborka i w jakich sklepach była sprzedawana na razie nie wiadomo.
Niestety, jak twierdzi Główny Lekarz Weterynarii polskie służby o zagrożeniu dowiedziały się dopiero po dwóch tygodniach. 

poniedziałek, 14 sierpnia 2017

W bok od Malborka: VI Jarmark św. Bartłomieja w Pasłęku, 20 sierpnia 2017

Foto: facebook
Już w najbliższą niedzielę, 20 sierpnia w Pasłęku odbędzie się VI Jarmark św. Bartłomieja.

Oto szczegółowy program
9:00 - Kiermasz Handlowy
12:00 - Piknik Historyczny (gry i zabawy, warsztaty)
12:30 - Msza odpustowa (Kościół św Bartłomieja)
13:40 - Przemarsz Historyczny ulicami miasta - początek przemarszu Brama Kamienna
13:50 - scenka historyczna przed Ratuszem
14:10 - konkurs na przebranie historyczne
14:30 - Turniej Gmin
16:00 - występy zespołów
17:30 - bicie rekordu opasania murów miejskich
18:15 - poczęstunek dla uczestników - zupa serowa 
18:45 - pokaz rekonstrukcji historycznej
20:00 - przedstawienie teatralne
21:00 - pokaz tańca z ogniem


wtorek, 1 sierpnia 2017

Celebrate Gospel i Gabriela Gąsior w czwartek 10 sierpnia w Malborku!


Jeśli ktoś lubi muzykę gospel powinien sobie zarezerwować czwartkowy wieczór 10 sierpnia i udać się do sali Karwan na koncert "Celebrate Gospel".

Zespół tworzy kilkunastoosobowa grupa artystów z Polski i Wielkiej Brytanii. Jak o nich mówią krytycy muzyczni: żywioł na scenie.


Można też będzie posłuchać Gabi Gąsior, polskiej wokalistki, autorki tekstów i muzyki.

Fotografie: facebook

Termin i miejsce
10 sierpnia, o godz. 18.00, w Muzeum Zamkowym w Malborku (sala Karwan).
Wstęp wolny!


poniedziałek, 31 lipca 2017

"WARSZAWA '44 - Chłopcy silni jak stal..." - inscenizacja historyczna 1 sierpnia 2017 w Malborku



Jazz Club Spiżarnia zaprasza na inscenizację historyczną poświęconą obchodom 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - "WARSZAWA '44 - Chłopcy silni jak stal..." -

Termin i miejsce
1 sierpnia 2017, godz. 17.00, ul. Piastowska (obok kas Muzeum Zamkowego).


niedziela, 4 czerwca 2017

Partyk Paziak wygrywa VI turniej z cyklu Grand Prix Malborka w szachach

Malbork, tabliczka ukazująca poziom wody w dniu 25 marca 1888. Umieszczona na ścianie dawnego hotelu Zamek

Partyk Paziak wygrał VI turniej z cyklu Grand Prix Malborka w szachach.
To szósty turniej i szósta wygrana tego szachisty. Czy ktoś jest w stanie powstrzymać tego młodego zawodnika?

W tym turnieju bliski tego był Marek Dackiewicz, który pokonał Patryka Paziaka i prowadził do ostatniej rundy.
Jednak na finiszu pokonał go Tadeusz Wojszkun i w efekcie "tylko" drugie miejsce.

Data2017-06-01, Miejsce: Malbork Ratusz Stare Miasto 13
Tempo gry: P'10 Sędzia: Marek Dackiewicz
rund, systemem szwajcarskim.

Wyniki końcowe
MTytNazwisko ImięELORankPkt.MBch.Bch.W
1IPaziak, PatrykB 199820006.019.528.006
2IDackiewicz, MarekB 174020005.52130.005
3IWojszkun, TadeuszB 162520005.017025.505
4IGrabarczyk, SylwesterB 159320004.519.528.504
5IIPrzeperski, WitoldB 162318004.02129.004
6IIGiętkowski, GrzegorzB 146118004.01725.004
7IIIKussowski, Andrzej016004.01724.504
8IVKrawczenko, Michał014004.014.518.504
9IIKwiatkowski, MateuszB 167618003.520.529.503
10IIBrzeziński, StanisławB 143518003.52026.003
11IIIWysocki, RyszardB 140916003.01824.003
12IVNowaliński, Andrzej014003.017.523.003
13IVSpich, JanuszB 131714003.01722.503
14IIGurbowicz, JózefB 162618003.01622.003
15IVMagiera, KosmaB 111014002.017.525.002
16IIIMagiera, ArturB 105016002.01721.002
17IIIGałązka, Julia014001.013.517.501
18
Mazur, Paweł010000.014.520.500

piątek, 5 maja 2017

Szachiści ponownie zagrali w Malborku. V turniej szachowy z cyklu Grand Prix Malborka 2017 wygrał Patryk Paziak!

Malbork to nie tylko zamek. Na zdjęciu koszary w Malborku wybudowane w neogotyckim stylu

Partyk Paziak zdominował tegoroczne rozgrywki Grand Prix Malborka w szachach.
Wygrał po raz piąty turniej majowy, mimo że w pierwszej rundzie zaliczył nieoczekiwane potknięcie i przegrał z Ryszardem Wysockim.

Rozgrywki odbyły się w Ratuszu (Stare Miasto 13), rozegrano 7 rund tempem P'10. Turniej sędziował Marek Dackiewicz.

Wyniki końcowe
MTytNazwisko ImięELORanPkt.MBch.Bch.
1IPaziak, PatrykB 201120006.022.0030.00
2IGrabarczyk, SylwesterB 159320005.021.5030.00
3kStępień, Janusz022005.019.5026.00
4IWojszkun, TadeuszB 162520005.017.5024.00
5IIKałużny, KrzysztofB 167518004.519.0026.50
6IIGiętkowski, GrzegorzB 146118004.019.5027.50
7IIKwiatkowski, MateuszB 167618004.018.5027.00
8IISkrzypczyński, KacperB 125218004.018.0027.00
9IIIWysocki, RyszardB 143616004.017.5024.00
10
Kmieć, Patryk010004.016.0020.50
11IIPrzeperski, WitoldB 162318003.519.0026.50
12IDackiewicz, MarekB 174020003.019.0025.50
13IVKrawczenko, Michał014003.018.0025.00
14IISkrzypczyński, DariuszB 121318003.017.5024.00
15IIGurbowicz, Józef170818003.017.0023.50
16IIIKussowski, Andrzej016003.012.5018.00
17IVSpich, JanuszB 131714003.011.0015.00
18IVFryszka, Henryk014002.014.0019.00
19
Mazur, Paweł010001.018.0025.50