poniedziałek, 14 sierpnia 2017

W bok od Malborka: VI Jarmark św. Bartłomieja w Pasłęku, 20 sierpnia 2017

Foto: facebook
Już w najbliższą niedzielę, 20 sierpnia w Pasłęku odbędzie się VI Jarmark św. Bartłomieja.

Oto szczegółowy program
9:00 - Kiermasz Handlowy
12:00 - Piknik Historyczny (gry i zabawy, warsztaty)
12:30 - Msza odpustowa (Kościół św Bartłomieja)
13:40 - Przemarsz Historyczny ulicami miasta - początek przemarszu Brama Kamienna
13:50 - scenka historyczna przed Ratuszem
14:10 - konkurs na przebranie historyczne
14:30 - Turniej Gmin
16:00 - występy zespołów
17:30 - bicie rekordu opasania murów miejskich
18:15 - poczęstunek dla uczestników - zupa serowa 
18:45 - pokaz rekonstrukcji historycznej
20:00 - przedstawienie teatralne
21:00 - pokaz tańca z ogniem


wtorek, 1 sierpnia 2017

Celebrate Gospel i Gabriela Gąsior w czwartek 10 sierpnia w Malborku!


Jeśli ktoś lubi muzykę gospel powinien sobie zarezerwować czwartkowy wieczór 10 sierpnia i udać się do sali Karwan na koncert "Celebrate Gospel".

Zespół tworzy kilkunastoosobowa grupa artystów z Polski i Wielkiej Brytanii. Jak o nich mówią krytycy muzyczni: żywioł na scenie.


Można też będzie posłuchać Gabi Gąsior, polskiej wokalistki, autorki tekstów i muzyki.

Fotografie: facebook

Termin i miejsce
10 sierpnia, o godz. 18.00, w Muzeum Zamkowym w Malborku (sala Karwan).
Wstęp wolny!


poniedziałek, 31 lipca 2017

"WARSZAWA '44 - Chłopcy silni jak stal..." - inscenizacja historyczna 1 sierpnia 2017 w Malborku



Jazz Club Spiżarnia zaprasza na inscenizację historyczną poświęconą obchodom 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - "WARSZAWA '44 - Chłopcy silni jak stal..." -

Termin i miejsce
1 sierpnia 2017, godz. 17.00, ul. Piastowska (obok kas Muzeum Zamkowego).


niedziela, 4 czerwca 2017

Partyk Paziak wygrywa VI turniej z cyklu Grand Prix Malborka w szachach

Malbork, tabliczka ukazująca poziom wody w dniu 25 marca 1888. Umieszczona na ścianie dawnego hotelu Zamek

Partyk Paziak wygrał VI turniej z cyklu Grand Prix Malborka w szachach.
To szósty turniej i szósta wygrana tego szachisty. Czy ktoś jest w stanie powstrzymać tego młodego zawodnika?

W tym turnieju bliski tego był Marek Dackiewicz, który pokonał Patryka Paziaka i prowadził do ostatniej rundy.
Jednak na finiszu pokonał go Tadeusz Wojszkun i w efekcie "tylko" drugie miejsce.

Data2017-06-01, Miejsce: Malbork Ratusz Stare Miasto 13
Tempo gry: P'10 Sędzia: Marek Dackiewicz
rund, systemem szwajcarskim.

Wyniki końcowe
MTytNazwisko ImięELORankPkt.MBch.Bch.W
1IPaziak, PatrykB 199820006.019.528.006
2IDackiewicz, MarekB 174020005.52130.005
3IWojszkun, TadeuszB 162520005.017025.505
4IGrabarczyk, SylwesterB 159320004.519.528.504
5IIPrzeperski, WitoldB 162318004.02129.004
6IIGiętkowski, GrzegorzB 146118004.01725.004
7IIIKussowski, Andrzej016004.01724.504
8IVKrawczenko, Michał014004.014.518.504
9IIKwiatkowski, MateuszB 167618003.520.529.503
10IIBrzeziński, StanisławB 143518003.52026.003
11IIIWysocki, RyszardB 140916003.01824.003
12IVNowaliński, Andrzej014003.017.523.003
13IVSpich, JanuszB 131714003.01722.503
14IIGurbowicz, JózefB 162618003.01622.003
15IVMagiera, KosmaB 111014002.017.525.002
16IIIMagiera, ArturB 105016002.01721.002
17IIIGałązka, Julia014001.013.517.501
18
Mazur, Paweł010000.014.520.500

piątek, 5 maja 2017

Szachiści ponownie zagrali w Malborku. V turniej szachowy z cyklu Grand Prix Malborka 2017 wygrał Patryk Paziak!

Malbork to nie tylko zamek. Na zdjęciu koszary w Malborku wybudowane w neogotyckim stylu

Partyk Paziak zdominował tegoroczne rozgrywki Grand Prix Malborka w szachach.
Wygrał po raz piąty turniej majowy, mimo że w pierwszej rundzie zaliczył nieoczekiwane potknięcie i przegrał z Ryszardem Wysockim.

Rozgrywki odbyły się w Ratuszu (Stare Miasto 13), rozegrano 7 rund tempem P'10. Turniej sędziował Marek Dackiewicz.

Wyniki końcowe
MTytNazwisko ImięELORanPkt.MBch.Bch.
1IPaziak, PatrykB 201120006.022.0030.00
2IGrabarczyk, SylwesterB 159320005.021.5030.00
3kStępień, Janusz022005.019.5026.00
4IWojszkun, TadeuszB 162520005.017.5024.00
5IIKałużny, KrzysztofB 167518004.519.0026.50
6IIGiętkowski, GrzegorzB 146118004.019.5027.50
7IIKwiatkowski, MateuszB 167618004.018.5027.00
8IISkrzypczyński, KacperB 125218004.018.0027.00
9IIIWysocki, RyszardB 143616004.017.5024.00
10
Kmieć, Patryk010004.016.0020.50
11IIPrzeperski, WitoldB 162318003.519.0026.50
12IDackiewicz, MarekB 174020003.019.0025.50
13IVKrawczenko, Michał014003.018.0025.00
14IISkrzypczyński, DariuszB 121318003.017.5024.00
15IIGurbowicz, Józef170818003.017.0023.50
16IIIKussowski, Andrzej016003.012.5018.00
17IVSpich, JanuszB 131714003.011.0015.00
18IVFryszka, Henryk014002.014.0019.00
19
Mazur, Paweł010001.018.0025.50

czwartek, 27 kwietnia 2017

Sklep Netto w Malborku - informacje dla klientów

Sklep Netto mieści się w Malborku na ulicy Sikorskiego 50.

Przy obiekcie znajduje się bardzo duży parking. Żeby na niego wjechać, trzeba skręcić z ulicy Sikorskiego na ulicę Chrobrego i po 20 metrach skręcić w lewo na wjazd na parking.

Klienci mają do dyspozycji wózki na zakupy, a w środku są charakterystyczne (żółte) dla marki koszyki.
W środku znajdziecie również cukiernię i sklep mięsny.

Sklep Netto jest otwarty:
od poniedziałku do soboty w godzinach od 6:00 do 21:00. 
W niedzielę można zrobić zakupy od 8:00 do 20:00. 



W internecie, na dobrze skonstruowanej stronie można zapoznać się z produktami które można kupić w Netto, dostępna jest również aktualna gazetka promocyjna w formacie pdf.

Strona marki Netto.


Dead Saint's Bitch zagra 28 kwietnia 2017 w Alternatywie

Już w najbliższy piątek w klubie "Alternatywa" (ul. Grunwaldzka 16) zagra zespół Dead Saint's Bitch.

Początek koncertu o godzinie 20:00.

Jak sami o sobie piszą:
"Grupa Dead Saint's Bitch reprezentuje konglomerat wartości nihilistyczno-hedonistycznych. Stylistyka kompozycji oscyluje wokół brzmień nasuwających skojarzenia z kowalstwem artystycznym, przy czym obok tradycyjnego tworzywa w postaci żelaza, stali i metali kolorowych..."

A tu macie próbkę: