czwartek, 21 września 2017

Festyn na rzecz podopiecznych REKSA - 22 września (dawna SP3)

Malborskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt REKS 

zaprasza na Festyn na rzecz podopiecznych REKSA.








środa, 13 września 2017

Open Air Day 2017 na lotnisku wojskowym w Krasnołęce - 16 września 2017



W najbliższą sobotę 16 września na lotnisku wojskowym w Krasnołęce odbędzie się Open Air Day 2017.

Najważniejsze punkty programu:

9.00 - otwarcie bramy lotniska 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego

10.00 - pokaz musztry paradnej w wykonaniu orkiestry wojskowej z Elbląga

10.30 - występ Zespołu Pieśni i Tańca "Malbork" z Klubu 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego

11.00 - pokazy lotnicze:
- TS-11 Iskra
- formacja 3x AT3
- szybowiec z Aeroklubu Elbląskiego
12.30 - 14 występy zespołów

14.00 - pokazy lotnicze:
- TS-11 Iskra
- formacja 3x AT3
- Su-22 Demo Team
- MiG 29 z 22 BLT
- szybowiec z Aeroklubu Elbląskiego

16.30 - oficjalne zakończenie Open Air Day 



sobota, 19 sierpnia 2017

Drób skażony fipronilem trafił do Malborka i Sztumu!

To nie są dobre wiadomości 😣

Jak poinformował Główny Inspektorat Weterynarii do obrotu detalicznego w Malborku i Sztumie trafiło skażone drobiowe mięso zawierające fipronil. Substancja ta jest szkodliwa dla człowieka i negatywnie wpływa na pracę nerek i wątroby.

Skażona partia mięsa dotarła do Polski pod koniec lipca. Kiedy trafiła do Malborka i w jakich sklepach była sprzedawana na razie nie wiadomo.
Niestety, jak twierdzi Główny Lekarz Weterynarii polskie służby o zagrożeniu dowiedziały się dopiero po dwóch tygodniach. 

poniedziałek, 14 sierpnia 2017

W bok od Malborka: VI Jarmark św. Bartłomieja w Pasłęku, 20 sierpnia 2017

Foto: facebook
Już w najbliższą niedzielę, 20 sierpnia w Pasłęku odbędzie się VI Jarmark św. Bartłomieja.

Oto szczegółowy program
9:00 - Kiermasz Handlowy
12:00 - Piknik Historyczny (gry i zabawy, warsztaty)
12:30 - Msza odpustowa (Kościół św Bartłomieja)
13:40 - Przemarsz Historyczny ulicami miasta - początek przemarszu Brama Kamienna
13:50 - scenka historyczna przed Ratuszem
14:10 - konkurs na przebranie historyczne
14:30 - Turniej Gmin
16:00 - występy zespołów
17:30 - bicie rekordu opasania murów miejskich
18:15 - poczęstunek dla uczestników - zupa serowa 
18:45 - pokaz rekonstrukcji historycznej
20:00 - przedstawienie teatralne
21:00 - pokaz tańca z ogniem


wtorek, 1 sierpnia 2017

Celebrate Gospel i Gabriela Gąsior w czwartek 10 sierpnia w Malborku!


Jeśli ktoś lubi muzykę gospel powinien sobie zarezerwować czwartkowy wieczór 10 sierpnia i udać się do sali Karwan na koncert "Celebrate Gospel".

Zespół tworzy kilkunastoosobowa grupa artystów z Polski i Wielkiej Brytanii. Jak o nich mówią krytycy muzyczni: żywioł na scenie.


Można też będzie posłuchać Gabi Gąsior, polskiej wokalistki, autorki tekstów i muzyki.

Fotografie: facebook

Termin i miejsce
10 sierpnia, o godz. 18.00, w Muzeum Zamkowym w Malborku (sala Karwan).
Wstęp wolny!


poniedziałek, 31 lipca 2017

"WARSZAWA '44 - Chłopcy silni jak stal..." - inscenizacja historyczna 1 sierpnia 2017 w Malborku



Jazz Club Spiżarnia zaprasza na inscenizację historyczną poświęconą obchodom 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - "WARSZAWA '44 - Chłopcy silni jak stal..." -

Termin i miejsce
1 sierpnia 2017, godz. 17.00, ul. Piastowska (obok kas Muzeum Zamkowego).


niedziela, 4 czerwca 2017

Partyk Paziak wygrywa VI turniej z cyklu Grand Prix Malborka w szachach

Malbork, tabliczka ukazująca poziom wody w dniu 25 marca 1888. Umieszczona na ścianie dawnego hotelu Zamek

Partyk Paziak wygrał VI turniej z cyklu Grand Prix Malborka w szachach.
To szósty turniej i szósta wygrana tego szachisty. Czy ktoś jest w stanie powstrzymać tego młodego zawodnika?

W tym turnieju bliski tego był Marek Dackiewicz, który pokonał Patryka Paziaka i prowadził do ostatniej rundy.
Jednak na finiszu pokonał go Tadeusz Wojszkun i w efekcie "tylko" drugie miejsce.

Data2017-06-01, Miejsce: Malbork Ratusz Stare Miasto 13
Tempo gry: P'10 Sędzia: Marek Dackiewicz
rund, systemem szwajcarskim.

Wyniki końcowe
MTytNazwisko ImięELORankPkt.MBch.Bch.W
1IPaziak, PatrykB 199820006.019.528.006
2IDackiewicz, MarekB 174020005.52130.005
3IWojszkun, TadeuszB 162520005.017025.505
4IGrabarczyk, SylwesterB 159320004.519.528.504
5IIPrzeperski, WitoldB 162318004.02129.004
6IIGiętkowski, GrzegorzB 146118004.01725.004
7IIIKussowski, Andrzej016004.01724.504
8IVKrawczenko, Michał014004.014.518.504
9IIKwiatkowski, MateuszB 167618003.520.529.503
10IIBrzeziński, StanisławB 143518003.52026.003
11IIIWysocki, RyszardB 140916003.01824.003
12IVNowaliński, Andrzej014003.017.523.003
13IVSpich, JanuszB 131714003.01722.503
14IIGurbowicz, JózefB 162618003.01622.003
15IVMagiera, KosmaB 111014002.017.525.002
16IIIMagiera, ArturB 105016002.01721.002
17IIIGałązka, Julia014001.013.517.501
18
Mazur, Paweł010000.014.520.500